PrijemKalendarČesto Postavljana PitanjaTražiLista članovaKorisničke grupeRegistruj sePristupi

Delite | 

Kako poboljsati dB rezultat

Ići dole 
AutorPoruka
MAKS
Admin

Broj poruka : 97
Datum upisa : 02.07.2010
Godina : 27

PočaljiNaslov: Kako poboljsati dB rezultat   Pon Jul 05, 2010 11:46 am

Evo da pocnemo nekako....

Kutija (odnosi se iskljucivo za SPL) Bi trebalo da bude potpuno ravna znaci bez kosih stranica (pogledajte po netu i uglavnom po belgijskim db sajtovima i videcete da praktikuju iskljucivo kutije bez kosih stranica).
Za izradu koristiti medijapan debljine 18-20mm moze i deblje ali ne vidim neku znacajniju razliku osim da ce te vishe para baciti.
Naravno prilikom spajanja ne stedeti na drvofiksu,shrafovima (iskljucivo za drvo srafovi) i silikonu (kutija mora da dihtuje i da ne "prdi na sve strane"
Zatim kada pravite kutiju vazno je da obratite paznju i na frekvenciju automobila pozeljno je da je frekvencija kutije bude niza za oko 10-15hz
Otvor za bas refleks (port) i subovi bi trebali da se nalaze na istoj stranici.

Postavljanje kutije u kola trebalo bi da bude sledece: stranica na kojoj se nalaze zvucnici i port se okrecu na gore i kutija postavlja uz sam kraj automobila (ne pitajte me zasto u vecini slucajeva daje bolji rezultat)

Portovi moraju biti od 12 cm pa navishe,nemojte stedeti na njima (mislim mogu i varijante sa vodovodnim cevima ali koliko para.... )

Kablovi: Znaci i + i - sa akumulatora (nikakva masa u gepeku....migavci i sl...samo direktno spajanje) i ako su upitanji pojacala od kw snage i jaca kablovi ne smeju biti ispod 50mm2 jer se kablovi veceg poprecnog preseka manje zagrevaju a samim tim i gubitci su manji (to bi trebalo da zna svako ucilo se u skoli )

Woofere je porebno usvirati znaci 30-40 sati rada na niskim frekvencijama (20hz)

Dumpiranje sigurno jedan od najzahtevnih poslova znaci kompletno skidanje tapaciranje i oblaganje odgovarajucim izolacionim materijalima a samim tim se menja frekv. automobila....

Prilikom merenja HU treba da bude na flat iliti bez ikakvih Loudnesa i sl znaci ekvilajzer na nuli osim ako imate sub regulaciju onda tu podesite sub gain skoro do kraja ali nikako do kraja

Verovatno tekst ima gresaka ili sam zaboravio neke stvari a i ubishe me prsti od kucanja ispravljajte me i dopunjujte Zelja ovog topika je da se sto vishe prepreka koje nas sprecavaju da ostvarimo max iz nasih ozvucenja prevazidju....jeste da vecina vas znao ovo sto sam ja napisao...

pozz

p.s. zaboravio da kazem da frekv koju pustate npr 40 hz ne drnadte duze od 3 sec nabijanje rezultata bash u prve 3 sec....posle se sve vishe smanjuje...jer se i akumulator prazni.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika

Kako poboljsati dB rezultat
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
STREET LUNATICS SD :: Sport :: dB & SQ-
Skoči na: